Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

Povolanie: Herečka, zpěvačka
Vek: 18
Dátum narodenia: 22. 07. 1992
Miesto narodenia: Grand Prairie, Texas, USA
Znamenie: Rak 
Výška: 165 cm
Členka skupiny: Selena Gomez & The Scene

 

Životopis

Volá sa Selena Marie Gomez a narodila sa 22.júla 1992. Jej herecká kariéra začala v roku 2002, kedy si zahrala Gianni v seriáli Barney & friends, tu sa tiež zoznámila so svojou dobrou kamarátkou Demi Lovato, ktorá hrala Angelu. Potom dostala rolu vo filme Spy Kids 3D: Game Over, and Brain zapped.

Prvýkrát sa objavila na konkurze Disney, potom sa odsťahovala z Texasu do Californie a stala sa členom Disney "rodiny". Začala sa objavovať v populárnych seriáloch The suite life of Zack and Cody, Hannah Montana - tu si zahrala vo dvoch dieloch speváčku Mikayla.

Jej prestávka skončila v októbri 2007, keď sa zúčastnila konkurzu na seriál Wizards of Waverly Place ako Alex Russo. Tiež hrala vo filme Moderná popoluška 2 - tu si zahrala hlavnú úlohu. Je tiež rostleskávačka a obľúbená speváčka.

Účinkovala tiež v rôznych reklamných spotoch firiem Wal-Mart, Hasbro a TGI Friday 's.
V roku 2003 získala malú rolu vo filme Spy Kids 3D. Objavila sa iv televíznom filme Walker, Texas Ranger: Trial By Fire. V tom istom roku získala aj svoju prvú hlavnú filmovú úlohu, keď stvárnila postavu Emily Grace Garcia vo filme Brain zapped.

V roku 2009 naspievala klip Send it on spoločne so svojimi Disney priateľmi: Skupina Jonas Brothers, Miley Cyrus, Demi Lovato. Pieseň sa vyšvihla do prvých priečok hudobných rebríčkov.